Skontaktuj się z nami: +48 22 862 45 88 iflow@iflow.pl

Światło słoneczne wewnątrz budynków

iFlow-Parans

iFLOW jest jedynym partnerem Parans w Polsce

Światło słoneczne ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Sprawia, że czujemy się lepiej, uczymy się szybciej, osiągamy lepsze wyniki i stajemy się bardziej produktywni.

Dzięki Parans, projektanci oświetlenia mogą teraz wprowadzać światło słoneczne głęboko do budynków nawet z daleka od okien, aby wszyscy mogli cieszyć się naturalnym światłem dziennym.

Dzięki najnowszemu rozwiązaniu czwartej generacji światło może być transportowane do każdego pomieszczenia nawet do 30 pięter w dół. Dzięki innowacyjnej technologi i unikalnemu wzornictwu, system Parans Solar Lighting transportuje i rozprzestrzenia światło słoneczne w sposób zapewniający niezapomniane wrażenia.

90% czasu w ciągu dnia spędzamy wewnątrz budynków
100m na taką odległość możemy dostarczać światło słoneczne wewnątrz budynków
7,5% wzrost wartości nieruchomości dla budynków ekologicznych
Iflow

Światło naturalne

  • Pozytywnie oddziałowuje na nasze zdrowie i samopoczucie
  • Poprawia zdolność uczenia się
  • Zmniejsza zapotrzebowanie na światło elektryczne
  • Zwiększa wartość nieruchomości
  • Zwiększa sprzedaż
  • Pozytywnie wpływa na ocenę w systemach certyfikacji budownictwa ekologicznego

System Parans czwartej generacji SP4 składa się z trzech elementów. Są to: kolektor, kable światłowodowe i oprawy oświetleniowe. Jeden lub więcej kolektorów umieszcza się na dachu budynku lub w innym miejscu, w którym będzie miał dobry dostęp do bezpośredniego światła słonecznego.

Kolektor składa się z soczewek zamontowanych w profilach aluminiowych ze szklaną osłoną ochronną. Są one wykonane z tworzywa sztucznego, a laserowa precyzja wykonania dba o to, aby były odporne na zabrudzenia i odbicia światła. Soczewki koncentrują światło słoneczne na światłowodach,
które transmitują je do opraw oświetleniowych.

Iflow

Zobacz jak to działa!

Customer Experience

https://www.youtube.com/embed/eflcbj2lpWo

Oprawy oświetleniowe
Światło naturalne wewnątrz budynków

Dostarczaj światło na różne sposoby, tak jak tego potrzebujesz:

Światło punktowe — zapewnia równomierne oświetlenie dużych powierzchni

Światło sufitowe — rozchodzi się po suficie dając złudznie światła wpadającego przez otwarty sufit

Światło ścienne — oświetla ściany tworząc efekt świetlnego wodospadu rozpraszając światło

Światło słoneczne

Światło naturalne z okien

Światło słoneczne

Światło naturalne z okien wraz z oświetleniem Parans

Systemy Parans można stosować, aby uniknąć gruntownej renowacji, uzyskać dodatkowe punkty w certyfikacjach zielonych budynków i oszczędzać energię. Fakty te, w połączeniu z korzystnymi aspektami zdrowotnymi pozycjonują systemy Parans jako jeden z głównych elementów zrównoważonych projektów budowlanych. System Parans w wymierny sposób wpływa na zrównoważone budownictwo wspierając procesy certyfikacji w takich programach, jak BREEAM, LEED czy też WELL Building Standard. Rozwiązania Parans mogą przyczynić się do zdobycia punktów w tych systemach, co w efekcie końcowym oznacza również wzrost wartości nieruchomości. W wielu krajach coraz częściej spotykane są również wymagania dotyczące całkowitej ilości światła naturalnego w ciągu roku, co obejmuje również wykorzystanie światła słonecznego.

Światło słoneczne Światło słoneczne